STARÁ BOLESLAV

Golf club Stará Boleslav

Golfové „lázně“, kde si spravíte náladu, zdraví i hru Označení „lázně“ patří Staré Boleslavi právem: nenáročné, milé hřiště, které umožní i méně zdatným hráčům, aby tu na některých jamkách zahráli par. Hřiště je dva kilometry od Staré Boleslavi ve směru na Mělník, u Proboštských rybníků; z centra Prahy je to jen 30 kilometrů. Hřiště vzniklo na místě po těžbě písků, obklopují ho zdejší dvě umělá jezera a z jedné strany také stále činná pískovna. Ve všedních dnech tu může být menší ruch, o víkendech slyšíte jen zvuky startujících letadel z letiště, které je hned vedle klubovny a vypadá jak z obrazů Kamila Lhotáka.

Hřiště je krátké, namísto běžných čtyř a půl hodiny se dá 18 jamek obejít za málo přes tři hodiny, často si tu lidé zahrají jen devítku. Ideální na hru po práci, vhodné pro ženy, děti atd. S výjimkou téměř dvousetmetrové tříparové jamky č. 9 (179 z červených) jsou všechny jamky spíše kratší, profil je rovinatý, ferveje relativně široké a na okrajích mírně modelované. Grýny kvalitní a nezáludné. Jediným problémem může být nevelký prostor areálu - pozor na letící míčky. Ale má to zase svou herní výhodu, nejsou tu vnitřní auty a z vedlejší ferveje můžete pohodlně odehrát. Voda obklopuje polostrovní grýn jamky č. 2, i proto tahle jamka patří k nejhezčím na hřišti. Menším nebezpečím jsou keře a stromy na okrajích hřiště, ale většinou jsou značeny jako vodní překážka či půda v opravě. Plusem je i to, že díky malé nadmořské výšce a teplému podnebí polabské nížiny se tu dá hrát prakticky celoročně. A vždy ochotná obsluha v recepci.
Otevírací doba:

PO – NE: 07:30 – 19:30

Cena fee:

VŠEDNÍ DEN: 600 Kč

VÍKEND, SVÁTEK: 800 Kč

Kontakt:

Web:

www.gcsb.cz

Příjezd do resortu:

Hřiště se nachází jižně od obce Borek v blízkosti letiště sportovních letadel, vyznačeného na mapě symbolem letadla.

Při cestě po dálnici R10-E65 použijte EXIT 14. Ve Staré Boleslavi odbočte doprava na silnici 331, směr Mělník. Asi po 2 km jízdy přijedete ke hřišti.

GPS: N 50°12’29“ E 14°39’27“