PODĚBRADY

Jedno z nejhezčích lesních a parkových hřišť, jehož první devítka vznikla už v 60. letech 20. století, na výhodném místem na pravém břehu Labe. Hřiště leží v oblasti Choťánek, jen kousek od centra Poděbrad. Prostor původních devíti jamek tvoří jádro celého areálu, tato místa vynikají vyzrálostí. Nové jamky se na ty staré nebo předělané podařilo organicky napojit. Areál je příjemně rozložený v místech s lesem, loukami a vodou, přechody nejsou dlouhé a hřiště má zajímavý rytmus. Budova klubovny je unikátní, uskutečnilo se odtud ve 20. letech minulého století první rozhlasové vysílání v Československu. To prozrazují i dva vysoké stožáry, které u budovy stojí.

Hřiště obklopují četné cesty, na kterých jezdí cyklisté i bruslaři, golfový areál s kultivovanou zelení jen zvýrazňuje krásu Polabí, která učarovala i spisovateli Bohumilu Hrabalovi, jenž vyrostl v blízkém Nymburku. Hřiště má zcela rovinatý profil, ale patří v některých partiích k velice obtížným. Největším nebezpečím je množství vodních překážek: struh, potoků, rybníčků a rybníků. A pak samozřejmě stromy. Udržet míč na ferveji je v Poděbradech základem úspěchu, jakmile jde rána do strany, ocitáte se v problémech. Vodním překážkám se nicméně dá vyhnout, chce to jen pečlivě si před zahráním jamky pročíst birdie kartu, případně dobře odhadnout vzdálenost a počítat i s doběhem míčku. Že mnoha hráčům padají míčky do vody často, o tom svědčí místní kluci, kteří je loví a během hry vám je občas nabízejí k prodeji. Nicméně právě jamky s vodními překážkami patří k nejzajímavějším na hřišti.

Otevírací doba: Hřiště je OTEVŘENO

PO – PÁ: 09:00 – 18:00

SO – NE, svátek: 09:00 – 18:00

Cena fee:

PO-ST: 500 Kč

ČT-PÁ: 700 Kč

SO-NE: 900 Kč

Kontakt:

Web:

www.golfpodebrady.cz

Příjezd do resortu:

od Prahy: po dálnici D11, sjezd EXIT 42 směr Kopidlno. Na prvním kruhovém objezdu odbočte vlevo zpět na Poděbrady na silnici č. 611. Odbočka do resortu je za železničním nadjezdem, areál je vlevo. Klubovna je vzdálena od hlavní silnice zhruba 500 metrů.

Od Hradce Králové: po dálnici D11, sjezd EXIT 42 směr Kopidlno. Na prvním kruhovém objezdu odbočte vlevo zpět na Poděbrady na silnici č. 611. Odbočka do resortu je za železničním nadjezdem, areál je vlevo. Klubovna je vzdálena od hlavní silnice zhruba 500 metrů.
GPS: 50°8’17.336″N 15°8’39.512″E