MOLITOROV

Golf club Molitorov

Chcete si dopřát hru dlouhých ran bez toho, že váš míček skončí v problémech? Ve středočeském Molitorově, kde vás čeká vesnická osmnáctka, máte šanci. Vesnici s neobvykle znějícím názvem Molitorov najdeme asi třicet kilometrů východně od Prahy, v těsném sousedství starobylého městečka Kouřim (založeno r. 1260). Pár kilometrů odtud je i bitvou proslavená vesnice Lipany. Hřiště je hned na západním okraji Molitorova, na mírně se svažující rovině. Z horní části areálu je výhled do polabské nížiny. Občas tu kvůli volnému prostoru a menšímu počtu stromů fouká, především vane od západu. Některé jamky jdoucí proti tomuto směru se pak mění ve skutečná dramata. Celý areál je určen spíše méně náročným golfistům. Jedná se o osmnáctijamkové hřiště, srovnávat ho s vyspělými osmnáctkami typu Kunětické hory nebo Ypsilonky ale určitě nemá smysl.

Hřiště vzniklo jako rekreační česká devítka, v roce 2009 tu začal provoz na plných osmnáct jamek. Design hřiště je místy velmi jednoduchý: hraje se přímo rovně před sebe, kde v dálce vidíte grýn. Takové jsou některé jamky v centrální části areálu. Jamky jdou navíc vedle sebe, takže pokud zahrajete do strany, nemusí to být až taková potíž. Prostě přejdete na sousední fervej a odpálíte z ní míček zpět na vaši. Napomáhá tomu i skutečnost, že výsadba podél jamek je zatím velmi mladá, takže stromoví do hry nezasahuje. Golfistovi tu stačí taktika „tlačit se dopředu“. Ne všechny jamky ale dovolí tento typ hry, hřiště má také jiné části. Ať už je to třeba hned první jamka, která je v obklopení stromů, anebo celá horní část areálu, která se nachází mezi stromy ve zdejším sadu. Tady naopak hráč musí uvažovat mnohem více nad strategií hry. Hřiště nestaví před hráče příliš překážek v podobě bankrů či vody, ale jedna velká potíž tu je: délka jamek. I když jde o hřiště koncipované spíše pro méně zkušené hráče, pro „amatéry“ a začátečníky, je potřeba tu hrát hodně daleko.
Otevírací doba: Hřiště je OTEVŘENO

PO – NE: 08:00 – do setmění

Cena fee:

Všední dny: 400 Kč

Víkendy a svátky: 600 Kč

Kontakt:

+420 773 600 001

Web:

www.golfmolitorov.cz

Příjezd do resortu:

Od Prahy: Z Prahy přes Říčany po silnici č.I/2 směr Kutná Hora. Asi 2 km za Kostelcem n. Č. lesy odbočte vlevo a pokračujte po silnici č. II/334 směrem na Kouřim.

Z Prahy po silnici č. I/12 směr Kolín, cca 5 km za Českým Brodem odbočte vpravo a pokračujte po silnici č. II/334 na Kouřim..

GPS:49°59’48.86″N14°57’30.47″E