Golfová hřiště v okolí Prahy

Než přejdeme na popis golfových hřišť a jednotlivých golfových klubů, stojí za to říct, že tyto typy se nacházejí v blízkosti našeho Golfového Clubu Bestgolf Blue Sky. Golfový Club Bestgolf Blue Sky je ryze český golfový klub (ČGK), který si ve své členské základně pěstuje klub ducha sportovního. Český jazyk umožňuje rovněž použít formulaci club ducha sportovního, což je také správně. Případně pak zkratku CDS.

Golfové kluby bychom mohli zjednodušeně rozlišit na kluby, které mají golfová hřiště. Stejně tak na „golfový club“ bez hřiště. Vzhledem k tomu, že většina klubů hřiště má, můžeme rozdělit na golfové kluby v Praze. Tím prvním je:

Golf Zbraslav se nachází na břehu Vltavy. Krásné 18 jamek dlouhé hřiště je poblíž Lipenců na Zbraslavi. Poskytuje dobré zázemí a příjemnou hru.

Nedaleko hřiště Golf Zbraslav se nachází v pražském Bráníku další golfové hřiště, a to Golf Hodkovičky. Golf Hodkovičky je příjemná devítka rovněž poblíž Vltavy. Svůj tee time si můžete zabookovat po telefonu či pomocí web aplikace Tee time, která je uživatelsky velmi přátelská.

GCP nebo-li Golf Motol patří k nejstarším pražským hřištím, ale i golfovým klubům. Najdete ho v pražském Motole.

Další pražské hřiště respektive golfový club, které je koncipované jako green fee club je golf klub Hostivař a rovněž nádherná devítka ve výborně udržovaném areálu.

Golf Slapy je golfové hřiště poblíž Prahy. Výrazně kopcovité hřiště se nachází nad Slapskou přehradou. První devítka slapského hřiště je členitější, ale najde si milovníky, kteří rádi šplhají do kopců. Druhá je již výrazně pozvolná. Zkuste Golf Slapy a uvidíte.

Golf Předboj je driving range a pár jamek směrem na Mělník. Je tam restaurace a nově vznikající golfové aktivity.

Golf Molitorov je malebné hřiště. Green fee není drahé. Příjemná návštěva je zejména v době, když zrají třešně.

Golf Konopiště a golf Karlštejn patří k mistrovským golfovým hřištím a uspokojí i náročné golfisty. Obě dvě se nachází celkem nedaleko od sebe ve středočeském kraji.

Pokud jedete po dálnici do Liberce, můžete se zastavit cestou celkem na třech golfových hřištích. Tím prvním je Golf Stará Boleslav, kde nyní připravují druhou devítku. Pokud budou mít golfisté štěstí, tak uvidí živé ondatry, které se zabydlely u druhého greenu. Golf Benátky jsou vybudované v bývalém vojenském prostoru (tankové střelnice). Toto golfové hřiště je velmi přátelské. Golf Mladá Boleslav je moderně postavené hřiště a pokud úspěšně zdoláte vodní překážky, určitě si ho zamilujete. Přírodní a svépomocí vybudovaný golf Grabštejn je až za Libercem.

Ve východočeském kraji pak stojí za zmínku tzv. Kuňka nebo-li jinak Golf Kunětická Hora. Golf Kunětická Hora je hřiště vybudované na recyklovaném popílku a rozhodně stojí za hru golfu. Golf Hradec Králové se nachází v dojezdové vzdálenosti na okraji města, má 9 golfových jamek a driving range. Golfové hřiště Svobodné Hamry je hřiště a zároveň i golf klub Svobodné hamry.

Golfové členství či green fee si můžete zakoupit téměř v každém golf klubu, ale golfovou hru zdarma si můžete vychutnat zpravidla, pokud se stanete členem golfového klubu. Je na každém golfistovi, aby zvážil, jaké golfové členství mu nejvíce vyhovuje. Naši členové milují řádné golfové členství v GCBBS a hrají zdarma na golfových hřištích.